Autohifi doma

...ide to? ...

V poslednom čase som sa často stretával s myšlienkou použitia autohifi komponentov doma. Myšlienka možno zaujímavá, no nie vždy jednoducho aplikovateľná.

Začnem tým menej problematickým: reproduktormi. Autohifi majú vo väčšine prípadov veľmi blízko bežným HiFi reproduktorom, preto si myslím že aj autoreproduktory sú použiteľné doma, napríklad nejaké koaxiály použité v nejakých menších bedničkách k PC, treba ale poriešiť obvykle vyššiu citlivosť výškového reproduktora. S bežnými reproduktormi to ale ide spraviť skoro vždy lacnejšie.

Čo sa týka subwooferov tak to tiež ide, no skôr by som na doma používal subwoofery mierené skôr na SQ použitie ako SPL. SPL subwoofery sú totiž robené na to, aby vyprodukovali čo najvyšší akustický tlak v úzkom frekvenčnom pásme, čo sa na počúvanie hudby nehodí vôbec, a to ani v aute. Doma by to spôsobovalo bolesti hlavy rodine, susedom, psom, mačkám, rybičkám, myšiam čo máte v pivnici, a časom určite aj vám.

Horšie to je s domácim využitím autozosilovačov. Ako iste všetci (teda na pár výnimiek) vieme, rozvody v aute pracujú s napätím približne 12VDC (jednosmerných - napätie sa s časom nemení). Rozvody u nás doma pracujú s napätím o niečo vyšším, podľa normy 230VAC (napätie mení svoju hodnotu aj polaritu v závislosti od času). Nám ide o to, aby sme z tých 230V~ v sieti spravili nejako 12V= pre zosilovač, ktorý si následne môže z tých 12V spraviť naspäť napätie vyššie. Dá sa to dosiahnuť viacerými spôsobmi, to čo napadá najviac ľudí, je použiť ATX zdroj z počítača. Faktom ale je, že takýto zdroj nemá na výstupe ani tých 12V kým nezaťažíme 5V vetvu. Na výstupe tak môžme rátať maximálne s prúdom okolo 30A (bez zaťaženej 5V vetvy možno polovica z toho) u zdrojov do 2 tisíc Sk. To by malo stačiť tak na 360W príkonu, samozrejme že nemôžme rátať s tým že taký bude aj výstupný výkon zosilovača. Existujú ale aj zdroje s výstupným prúdom 100A pri napätí 12V, čo predstavuje výkon 1200W. Celkom použiteľné by mohli byť najmodernejšie ATX zdroje, ktoré 230V prevádzajú len na 12V a ďalšie nižšie napätia sa transformujú z tejto silnej 12V vetvy. Takýto zdroj je teda schopný dodať celý svoj výkon len do 12V vetvy a nepotrebuje ani zaťažovať 5V vetvu.
Rozhodne lepším riešením je použiť transformátorový zdroj, tam ale je problémom to, kde zohnať transformátor s dostatočným výkonom a 12V výstupom. Skvelé by bolo ak by ste si našli nejakú firmu a dali si takéto trafko navinúť, striedavý výstup by malo mať okolo 10V, tiež budete potrebovať dostatočne silné usmerňovacie diódy a kýble na stabilizovanie. Takýto zdroj ale tiež nevyjde lacno.

Tým najretardovanejším riešením s akým som sa stretol bolo napájanie zosilňovača z autobatérie, ktorá bola hneď dobíjaná nabíjačkou. Niekomu sa to môže zdať normálne, mne ale nie, prečo? Tu je vysvetlenie: Predstavme si že máme zosilovač, napájaný z autobatérie. Tá dáva napätie 12V, teda menej ako je palubné napätie automobilu s naštartovaným motorom (14,4V), týmpádom zosilovač nedodá deklarovaný výkon (to by nepodal ani pri impulznom PC zdroji). Autobatéria je súčasne nabíjaná. Zosilovač vybíja akumulátor prúdom povedzme 5A. Ak ju nabíjačka nabíja rovnakým prúdom tak prakticky nie je problém, ak však nabíjačka dobíja akumulátor nižším prúdom akým je akumulátor vybíjaný, tak napätie akumulátora klesá. Tým sa zvyšuje zaťaženie nabíjačky (zosilovač si totiž nevyberá z čoho ťahá šťavu), až sa časom stane, že je zosilovač v princípe napájaný len z nabíjačky, zatiaľčo tá ešte súčasne dobíja akumulátor. To ale samozrejme nabíjačka nezvládne a buď sa vypne, alebo zhorí. Toto je len názorný popis, v praxi to je trošku iné, a ešte horšie :).

Ďalší, úplne retardovaný názor s ktorým som sa stretol bol ten, že na napájanie autozosilovača stačí čokoľvek s výstupným napätím 12V, a že limitom je len maximálny odber 1700W zo zásuvky. Odkiaľ nabral ten človek tento názor a ten maximálny odber fakt netuším, pravda to ale samozrejme nie je (nemusíte sa obávať zapojiť do zásuvky vysávač na ktorom píše 2200W :)